29 Mart 2012 Perşembe

Cilt Bakım Ürünleri


  Çoğu bayan gibi,  dışarıya çıkarken ben de günlük bir makyaj yaparım. Ve bu makyaj konusunda aşırıya kaçmayı sevmem. Hatta özel günler kutlamalarda dahi günlük yaptığım makyajda ufak değişiklikler yapar ve makyajı geceye uygun hale getiririm. Bunu da sadece allık ve ruj rengimi değiştirip rimel miktarını arttırarak yaparım. Renk renk farların bulunduğu paletlerim yoktur ki zaten far kullanmam, kapatıcı dışında açık renk bir baz sürerim göz kapaklarıma hepsi bu. Şu ana dek bir başkasına yalnızca bir iki defa makyaj yaptırdım ve hepsinde de pişman oldum, aynaya baktığımda gördüğüm ben değildim ve bu denli alakasız bir makyaj olabilirdi. O nedenle, kısmet olursa düğün törenim olacağı zaman makyajımı ne yaparım, nasıl kime yaptırırım derdine  şimdiden düştüm. Öyle ki nişan günümüzde dahi makyajımı kendim yapmıştım =( Bu nedenle İstanbul, İzmir gibi şehirlerde yaşayanlar daha şanslı sanırım; iyi bir makyöze  veya kuaförlerde dahi güzel makyaj yapabilen kişilere daha kolay ulaşabiliyorlardır. Eğer bu yazımı okuyan bir Adana'lı arkadaş olursa bildiği ve memnun kaldığı profesyonel makyöz varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim =) En azından düğündeki makyajımı da ben yapmayayım değil mi =)
Dediğim gibi fazla makyaj yapmasam da makyajın azı çoğu olmaz cildi mutlaka temizlemek gerekiyor ki bu en önemli şey. İşte makyajı temizlemek konusunda ben yıllardır aynı ürünü kullanırım öyle ki kaç yıldır kullandığımı dahi hatırlamıyorum. Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz 1 numaradaki temizleme sütü hem göz hem de yüz makyajını temizliyor, çok hafif  bir ürün. Bir defa hata yapıp başka bir makyaj temizleme ürünü kullandım ve sonuç gerçekten berbattı.Öyle yağlı ve yoğun bir haldeydi ki yüzümü suyla yıkasam dahi o yağlı hal gitmiyordu. Ancak L'oreal'in bu temizleme sütü ile makyajınızı silip yüzünüzü su ile durulayıp kuruladıktan sonra her şey akıp gidiyor ve 4 numaralı tonik ile sildikten sonra da cildinizdeki hafiflemeyi hissedebiliyorsunuz. Benim burnum dışında cildim kurudur işte bu yüzden yine yıllardır 2  numaralı nemlendirici kremi kullanırım.


Bu krem diğer nemlendirici kremler gibi değildir, yani en azından benim denediğim diğer nemlendiriciler gibi değil =) Temizlenmiş cilde ardından yüzünüzü yağ içinde bırakacak bir krem sürmk istemezsiniz değil mi. İşte bu krem su gibi, sanki yüzünüze su sürmüşsünüz gibi hissettiriyor. Memnunum tavsiye ederim =) 3 numaradaki ürün ise siyah noktalara karşı gözenek arındırıcı temizleyici, Haftada 2 defa banyo sonrasında uygulamak yeterli oluyor. Bu dört ürünü aynı anda gerçekten uygun bir fiyata alınca bir de yanında bu şirin siyah makyaj çantası hediye verilince pek bir sevindim. Aynı ürünlerden kullananınız var mı? Siz de memnun musunuz?

2 yorum :

  1. 3 numaralı olanı kullanıyorum, tavsiye ederim. Yağlı ve büyük gözeneklere sahip bir cildim var. Çok çabuk siyah nokta oluşabiliyor. tabi kullanmadığım durumlarda... :)

    YanıtlaSil
  2. evet kesinlikle ben de öneriyorum =)

    YanıtlaSil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)