7 Eylül 2012 Cuma

İSTANBUUUUUL


Yaklaşık 6- 7 yıldan sonra sonunda İstanbul'a kavuştum. Bu nasıl bir şehirdir ki insanı büyülüyor, kendisine bağlıyor. Her sokağı her köşesi ayrı bir güzellik ayrı bir hikaye sergiliyor, görebilene. 
Halen İstanbuldayım ve bulduğum ilk fırsatta bir şeyler karalayayım istedim. Uzun zamandır yazamadım,meşguldüm ama buna rağmen yalnız bırakmamışsınız blogumu, teşekkür ederim =) 
Arkadaşlarım sağolsun ellerinden geldikçe ilgilenip gezdiriyorlar buraları, ben pek bilmiyorum, aslında bilmek de istemiyorum, böyle daha güzel. Yani koca İstanbul'un sokaklarını ezberleyip de aklımda tutmaya çalışırken o güzel gezintilerin tadını çıkaramamaktan endişelenmek istemiyorum. 
Yukarıdaki Kız Kulesi manzarasını gördüğümde neler hissettim sözlerle anlatmam imkansız. Tabi bu harikalığı kareleyebilmek için de dakikalar öncesinden hazırlamıştım fotoğraf makinemi ki ölümsüzleşsin bu güzellik ve hoş bir anı olsun. 


İşte bu gezintiler sırasında tanıştım Reçel Türevleri ile. Adı üstünde çeşit çeşit reçel seçeneği bulunan, ortamı ve çalışanları sıcakkanlı olan şirin bir kahvaltı mekanı. Sahibinin adı Türev Uludağ, reçeller de memleketinden, annesinin elinden çıkıp gelince "Reçel Türevleri" olmuş tabeladaki isim. Mevsime göre reçel çeşitleri 30'u bulabiliyormuş. Normalde reçel ile aram pek yoktur, hani kahvaltımda mutlaka olsun vs diye aramam, hatta böğürtlen tarzı meyvelerin vs reçellerini pek sevmem. Ancak burada tattığım tüm reçeller tek kelime ile nefisti. Mesela havuç reçeli, dut reçeli... Yanında bir de kaymak sunulmuştu ki ooof of...


Şu fotoğraftaki lezzetin güzelliğine bakar mısınız, bir yanda dut reçeli diğer yanda favorim ayva reçeli ve kaymak.
Reçel Türevleri ilk olarak 2011 Şubat'ında açılmış ve yakın bir zamanda Cihangir'de yeni bir şubesi daha açılacak. Belki açılışta karşılaşırız =)


Kısacası tavsiye ettiğim bir mekan, gidin ve midenize bir güzellik yapın. 
Reçel Türevleri Adres: Sinanpaşa Mah. Şair Veysi sokak no:31/1 Beşiktaş

Şimdi gitmeliyim İstanbul gezilmeyi bekler =)

3 yorum :

 1. İstanbul sevilmez mi yaaaa... :)

  YanıtlaSil
 2. hoşgeldin haklısın istanbul çok güzel ama yaşarken değil gezerken güzel trafik kalabalık hep bir koşusturmaca ...

  YanıtlaSil
 3. swotpisces: sevilir hem de çoooook =)

  gönül: evet herkes aynısını söylüyor gezerken güzel =)

  YanıtlaSil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)