31 Aralık 2012 Pazartesi

Mutlu Yıllar ( Damask Desenli Keçe Yaka )

Keçeden yaka yapmayı uzun süredir düşünüyordum, ancak yakalarda boncuk da gerçekten hoşuma gidiyordu ve bunu keçe ile nasıl bütünleştireceğime karar veremiyordum. Bu ilk denememde daha sade bir çalışma tercih ettim. Yalnız şunu belirtmeliyim ki fotoğraftan da görüleceği üzere, sadece kenar kısımda bulunan boncukları dahi dikmek oldukça uzun bir zaman, emek aldı. 
Yakada iki kat keçe kullandım. Beyaz gibi görünen keçe krem rengi, alt kısımda ise koyu kahve renkte keçe yer alıyor. Yakanın arka kısmında boyunun ayarlanabilmesi açısından kolaylık olması için klips ve zincir kullandım.
Bu çalışmamı da yine satış amaçlı yaptım, beğenenler iletişim kısmından veya mekilaningezegeni@gmail.com adresinden iletişime geçebilirler.Vee üzüntüleri, mutlulukları, acıları, sevinçleri ile yine bir yılı geride bırakıyoruz işte. Kimileri yeni bir yıla kavuşmaktan dolayı gülerken, kimileri de bir yılı daha harcamış olmaktan dolayı hüzünlenmekte. Sanırım bu, bardağın dolu veya boş kısmını görmekle alakalı. 
Dilerim "2012 benim için güzel bir yıl olarak geçti." diyenlerden olmuşsunuzdur. Şayet öyle olmadıysa umudunuzu yitirmeye üzülmeye endişelenmeye hiç gerek yok. Bir film izlemiştim belki siz de izlemişsinizdir. Orijinal adı" Best Exotic Marigold Hotel " dilimize çevrilmiş hali ise "Marigold Oteli'nde Hayatımın Tatili". Filmin sonunda 
çok güzel bir cümle geçiyordu; - Her şey "sonunda" yoluna girer, eğer girmezse; bilin ki daha işin sonuna varmadınız demektir.- O yüzden hayatta rastaladığımız, fakat koşturmacadan fark edemediğimiz küçük 
mutlulukları toplayarak yürümeli, düşündüğümüz, istediğimiz, hedeflediğimiz her ne ise ona ulaşmak için çabalamaya devam etmeliyiz. Hayatın kendisi çabadan ibaret olduğu için "Ne zaman olacak, ne zaman kavuşacağım, ne zaman güleceğim... vs" her şeyi geleceğe atarak geçirmemeliyiz günlerimizi. Gülmek,mutlu olmak, sevmek bedavadır. Ve siz bunu yaparken kimse size engel olamaz, siz izin vermedikçe! 
Gülümseyin çünkü bunun için binlerce neden var. Daha önce okuduğunuzda çok güldüğünüz bir karikatürü hatırlayın veya arkadaşınızın anlattığı fıkrayı, doğum gününüzde sizi sevenlerin güzel dileklerini, aldığınızda çok mutlu olduğunuz hediyeleri, 9 ay özlemle beklediğiniz bebeğinizin yüzünü ilk gördüğünüz anı, her mevsim ayrı bir renkle güzelleşen doğayı, geçen gün yediğiniz bir dilim süper lezzetli keki, sevdiğiniz parfümün herhangi bir an rüzgar ile size ulaştığı anı, soğukta üşüdüğünde ellerinizi ısıtan o en sevdiğiniz elleri, markette favori çikolatanızdan son bir tane bulup şanslı olduğunuzu düşündüğünüz o anı ve daha nice niceleri... Sadece farkına varın, görün, anımsayın ; o zaman mutlu olmak, gülümsemek çok daha kolay olacaktır. Çocukluğumuza geri dönmek isteriz kimi zaman, daha mutluyduk deriz. Peki çocuklar neden mutludur? O an ellerinde olan oyuncağın, çikolatanın veya lunaparkta bindiği atlıkarıncanın keyfini sürer, o an sadece o mutluluk vardır, başka hiç bir şeyi düşünmez de önemsemez de. Evet yaşımız büyüdükçe artan sorumluluklarımızla bunu yapmak kolay görünmese de durumu kendimize neden daha zor hale getirelim ki, bulun küçük nedenler ve mutlu olun.

Natasha Bedingfield 'in  Unwritten adlı şarkısında da söylediği gibi;

Release your inhibitions 
Çekingenliklerini bırak gitsin 

Feel the rain on your skin 
Teninde yağmuru hisset 

No one else can feel it for you 
Kimse bunu senin yerine hissedemez 

Can speak the words on your lips 
Senin dudaklarındaki sözcükleri söyleyemez 

Live your life with arms wide open 
Hayatı kollarını sonunda dek açarak yaşa 

Today is where your book begins 
Bugün, senin kitabının başladığı gündür 

The rest is still unwritten 
Gerisi hala yazılmamış


Herkese bol mutluluklu, bol gülümsemeli, sağlıklı, güzel yıllar dilerim.

6 yorum :

 1. Yeni yılını kutlar, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu nice güzel yıllar dilerim. :)

  YanıtlaSil
 2. MUTLU, ÇOK MUTLU, KAHKAHA DOLU YILLAR DİLİYORUM.

  YanıtlaSil
 3. yaka çok hoş olmuş, mutlu yıllar, herşey gönlünce olsun...

  YanıtlaSil
 4. çok şık olmuş... bir çok şeyle de uyum sağlar... ellerine sağlık. mutlu yıllar..

  YanıtlaSil
 5. uzun zamandan beri uğrayamadım harika olmuş ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 6. hobi vakti: teşekkür ederim canım

  gülsüm güven tuncer: teşekkürler güzelim

  noblesse: teşekkürler canım ,senin de gönlünce olsun =)

  emine öztürk: çok sağol güzelim çok teşekkürler =)

  gönül: her zaman beklerim , teşekkür ederim canım

  YanıtlaSil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)