20 Aralık 2013 Cuma

Kuaför Tercihim

Buraları epey ihmal ettim, yorumlarınıza dönemedim, tebriklerinize teşekkürlerimi iletemedim. Ama yaşayanlar bilir ki evliliğin ilk ayı adaptasyon açısından zordur, önemlidir. Ki bizim henüz 1 ay dahi olmadı ve bir kaç gün sonra da eşimin doğum günü var =)  O nedenle beni bir süreliğine mazur görün, fırsat buldukça yazabildiğim yazılarımla gönlünüzü alabiliyorumdur umarım.
Lafı fazla uzatmadan konuya geçeyim öyle ise =)
Düğün telaşesinde hayalimdeki gelinliği bulmaktan sonraki en büyük problem; beni anlayabilecek, dile getirdiğim noktaları gerçekten dinleyerek uygulayan iyi bir kuaför bulabilmekti.
Olabildiğince duru ve kendine özgü olan görüntüden yanayımdır. Bunun için araştırır ,yorumları yazılanları okur, gözlemlerim.
İşte bu araştırmalarım saç ve makyaj modelleri konusunda o kadar çok olmuştu ki bilgisayarımda bir klasör dolusu fotoğraf birikmişti. Makyaj konusunda son tercihim netleşmişti, kararımı vermiştim. Ancak sizin de başınıza gelmiştir, şu şekilde olsun, böyle yapalım dersiniz ancak yine de "Aaa sen gelinsin azcık da abartı olsun" diyerek düğün günü karışık olan kafanızı daha da bulandırarak sonucu hayalinizden gittikçe uzaklaştıran bir halde kalkarsınız makyaj koltuğundan.
Bu nedenle makyaj yaptıracaksam, örnek aldığım fotoğrafı da koyar cebime öyle giderim =)
Yani hem bu makyaj girdabına hem de saç karasızlığıma çözüm ararken, daha önce nişanındaki saçının özeni ile dikkatimi kuaförüne çektiren kuzenime de buradan teşekkür ederim. Bilmeden de olsa dolaylı yoldan bana çözümü sunmuş oldu =)


Sonrasında başka çalışmalarının örnek fotoğrafları var mıdır diyerek araştırmaya koyuldum.
Google 'a "Saloon Cem Güneş" yazmam yeterli olmuştu zaten. Hemen facebook sayfasını ziyaret ettiğimde başka fotoğraf ne demek, çalışmalarının her açıdan detaylı karelerinin yer aldığı zengin bir arşivle karşılaştım. Benim için bu çok önemli bir ayrıntıdır. Bir çok kişi bir yerleri önerdi ancak somut olarak görmek, o kuaförün paletindeki renkleri nasıl tabloya dönüştürdüğünü anlayabilmem için önemli bir noktaydı.
Öyle ki bana göre her beğeniyi resmedebilmişti. En gösterişli ve abartılısından tutun da en sade ve doğal olanı görebilirsiniz o fotoğraflarda. Kimisine "Bu hiç bana göre bir model değil." ve kimisine de " Ooo bu gerçekten hoş ve beğenilesi bir model." dedim. Bunca farklı saç modeli ile karşılaşmam bende; " Eğer uç noktalardaki tonları; renklerin kendi doğasında, o rengi tercih eden kişiye yakışır biçimde tuvale dökebiliyorsa, gerçekten yetenekli, hayal gücü geniş ve benim de hayalimi anlayabilecek bir kuafördür." şeklinde bir düşünce oluşturdu. Hatta fotoğraflara bakarken "İşte budur, aradığımı buldum"  dediğim modeli de görünce bilgisayarımda kocaman bir yer kaplayan saç modelleri klasörünü de sildim. Ve böylelikle salonu bulup ön görüşme yapmak için koyuldum yollara.


Ve tahmin ettiğim gibi, çok güleç ve gerçekten sizi dinlediğini, önemsediğini hissettiren biri ile görüştüm. Öyle ki elindeki işi bırakıp karşınıza oturuyor ve pür dikkat sizi dinliyor. İşini bırakamadı ve sizden müsaade mi istiyor, sizin de zamanınız varsa hemen mis gibi bir kahve ikram edip sıkılmadan beklemenizi sağlıyor, bir de fal bakan birileri olsaydı tam olacaktı =))
Güler yüzü ile düğün stresinizi azaltmaya çalışan esprili hallerinin yanında, işinin konsantrasyonunu asla elden bırakmayacak kadar da ciddi tavrı ile gerçekten işinin ustası biri Cem bey, kendisine yeniden teşekkür ederim.
Hem kına gecemdeki hem de düğünümdeki saç ve makyajım; benim beğenime, hayalime göre oldu.
Kafa karıştıran cümleler ile ne makyaj ne de saç yapımı sırasında karşılaştım. Dile getirdiklerimin gerçekleşmesini izledim yalnızca.


Düğün, kına, nişan hazırlığında olan veya her zaman için iyi bir kuaför arayışında bulunan arkadaşlarım, okuyucularım olabilir diye belirtiyorum; gönül rahatlığı ile gidin, ne düşündüğünüzü hayalinizi dile getirin. Gerisi Cem beyin yeteneğinde, rahat olun =)
İletişim bilgilerine ve benim de yer aldığım detaylı saç modellerinin fotoğraflarına facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.
Yine de adres belirtmemi dilerseniz , yeri çok basit;
Ziyapaşa Bulvarı Burger King arkası, Adana =)
---
Ayrıca dış mekan fotoğraf çekimlerimi merak edip sonuçları bekleyenler   Emre Şekeroğlu  'nun facebook sayfasından ulaşabilirler. Bir maşallah diyerek bakın fotoğraflarımıza efendim =)
Herkese sevgiler.

6 yorum :

 1. adanada olsaydım dedirtti yazın :)

  YanıtlaSil
 2. Bu güzel yazı için tebrikler. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba

  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler
  http://mommyslifetime.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, elbette çok mutlu olurum.

   Sil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)