29 Mart 2014 Cumartesi

Cüzdan Yenileme
Tam 1 hafta oldu, geçen hafta bugün, eşimin bir akrabasının düğünü için memleketine gitmiştik. Adana'nın gündüz vakti, yaz mevsimini anımsatan sıcağına aldanıp, akşam dışarıdaki düğünde incecik giyinince kaptım şifayı. 1 haftadır hapşırık, burun akıntısı derken gribe dönen hastalığımla uğraşıyorum. Başlangıçta acaba mevsimsel, polenler ile alakalı mı dedim ama yok, değilmiş. İlaç kullanmamaya ; bitkisel çaylar vs ile geçirmeye çalıştım. Dünden beri yavaş yavaş düzeliyorum. [  Rahatsızlığım süresince misafirlik ricalarını geri çevirmek zorunda kaldığım sevdiklerimden de buradan yeniden özür dilerim =((  ancak kimsenin benim gibi grip olmasına bile bile göz yumamazdım ]
Daha önce de bahsetmiştim, bir şeylere söz verdiğim zaman üzerimde yük oluyor, hemen yerine getirip bu yükten kurtulmak istiyorum. O nedenle dün biraz nefes alabilince elimdeki bir kaç işi bitirmeye çalıştım. 
Bu işlerden biri; her ne kadar fotoğrafta dev gibi görünse de aslında avuç içi kadar olan bu bozuk para cüzdanını yenilemekti. Kendisi yengoşuma ait. Eskidiğini ancak çok sevdiği için atmaya kıyamadığını , kurtarmak için bir şeyler yapıp yapamayacağımı sormuştu.
Demirbaş malzemem de keçe olduğu için, cüzdanı yenileme fikirlerimi de bu yönde düşündüm doğal olarak.


Öncelikle işe; cüzdanın ağız kısmındaki demir aksamı söküp, gövdenin dışındaki bir çok yerinden soyulmuş deri kaplamayı tamamen temizleyerek başladım.
Ardından ne renk keçe kullanacağıma deneme yanılma yoluyla karar verdim. Açık renk kullanamazdım çünkü zemindeki kabartmalı desen açık renk ardından kendisini beli ediyordu. Aslında düşüncem krem tonlarında vintage tarzı bir şeyler yapmaktı. Ancak dediğim gibi açık renk keçe kullanamayınca çalışma da bu noktadan oldukça uzak bir yere sürüklendi. Kimi zaman çıkacak sonucu yaptıkça görüyor, kimi zaman da bitmiş halini çok çok önceden görmüş oluyorum aklımda.


Bu defa ise öngöremediğim, hesap hatası yaptığım bir nokta oldu. Cüzdan ebatlarının küçük olması nedeni ile de o nokta oldukça zaman alan bir uğraşa soktu beni. Kaplama yaptığım için kalınlaşan cüzdan gövdesi, ağız kısmında demir aksamın kıskaçlarına sığamayınca ve yandaki parçalar cüzdana tam yaklaşıp yerleşemediği için, cüzdanı yeniden bütünleştirmek sorun oldu. Ancak ona da ağız kısmına keçeden uzatma eki yaparak çözüm bulmaya çalıştım. Uzatma parçasının oluşturduğu dengesiz görüntüyü ise yanlardaki keçe ile uyumlu beyaz şerit keçeler ile kamufle ettim. Sonuç ortada =)


Umarım sonuçtan yengoşum da memnun kalır, güle güle kullanır =)
Herkese mutlu hafta sonları.

10 yorum :

 1. canım ellerıne saglık nefıs brı degısım olmus*-*

  YanıtlaSil
 2. Çok geçmiş olsun canım , cüzdan da çok güzel olmuş hiç boş kalmasın inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım herkesin cüzdanı dolu dolu olsun hep :D

   Sil
 3. Çok geçmiş olsun canımcım, hünerli ellerine sağlık yengeciğin güle güle kullanır inşallah.. CiCi KaLL.. (^_^)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim sen de cici kal :D Teşekkürler

   Sil
 4. Selam
  Adana da blogger toplantıları olsa ne güzel olur. Bir araya gelmek ve organize olamak istersen https://www.facebook.com/groups/adanaliblogger/
  facebook grubumuz. Yeni kuruldu aramızda olursan çok mutlu olurum. Bu yazıyı okuyan tüm Adanalı bloggerleri bekliyouz. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de katıldım, aynı şekilde tüm Adanalı blog yazarlarını bekleriz :)

   Sil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)