29 Eylül 2014 Pazartesi

Keçe Cep Telefonu Kılıfı - Minion

Keçe ile bir çok çalışma yapmıştım, bunlara bir yenisini ise; telefonuma kılıf hazırlayarak ekledim. Aslında kılıfı yapalı hayli zaman oldu, bu süre içerisinde oldukça eskidi, çok işimi gördü. Camı çizilir diyerek saatindeki jelatini dahi uzun süre çıkarmaya kıyamayan psikopat ben için oldukça önemli bir aksesuardır telefon kılıfı. Yalnızca telefon ve saat için değil bu jelatin takıntısı; kullanışına, görüntüsüne, fonksiyonuna bir zorluk çıkarmadığı sürece herhangi bir makinenin, aksesuarın vs koruyucu jelatininin kendisi düşmediği sürece üzerinde kalması taraftarıyım. Çizikler, lekeler vb ne yazık ki tahammül edemiyorum. 
İşte bu yüzden telefon için kılıf hazırlarken ne olsa ne olsa diye düşünürken " her gördüğümde gülümsememi veya içten içe mutlu olmamı sağlayacak bir şeyler olmalı" diyip Despicable Me adlı animasyon filmden en sevidiğim karakterler olan minionlarda karar kıldım. Bu küçük şapşallar için filmin kaç adet serisi olursa olsun izleyebilirim. 


Gerçekte animasyon filmlerinin çoğunu (kaliteli oldukça) sever ve izlerim. Şu sıralar anime ve manga çılgınlığım yeniden tavan yapmış olsa da tabi ki bilindik sinema ve yabancı dizi izleme alışkanlığımı da bırakmış değilim. Aah ah dizi demişken; Fringe den sonra yerini olduracak yeni bir tane ne yazık ki henüz bulamadım. Az da olsa dikkatimi çeken ve Benedict Cumberbatch' ın hayat verdiği Sherlock 'u ise henüz bitirdim. Aslında serinin devamı gelecek o nedenle tam olarak bitirdim denilemez. Var olan bölümleri izledim diyelim, 
yenileri ise 2016 da !!!! Bildiğim halde böyle bir hataya nasıl düştüm :( Kesinlikle yeni bölüm beklemek yabancı dizilerde en sevmediğim unsur o yüzden sezonu bitmiş, finali yapılmış dizileri seçmek en iyisi.
Shameless da yine bir ara izlediklerimden ancak bir süre sonra (ki bu süre 4 sezon sonra oluyor) sıkmaya başladı.  Anime dizide ise Shingeki No Kyojin ardından başladığım bir kaç tanesi ne yazık ki onun da yerini dolduramadı. Şimdi yine hem anime dizi hem de yabancı dizi arayışım var. Anime telafisi için ise; güzel bir dizi bulana dek Hayao Miyazaki filmlerini bitirmeye çalışıyorum. Hepsi birbirinden farklı,
hayal dünyasına zenginlikler katan, görsel şölenli... 
Hazır bu konulara girmişken sizlerden küçük bir ricam olacak; bahsettiğim diziler hakkında bilginiz var ise az çok ne tür sevdiğimi anlatabilmişimdir. Sizin de izlediğiniz ve önerebileceğiniz "Bak bu süperdir, bayılacaksın, tavsiyemdir" dediğiniz yabancı ve anime diziler varsa lütfen benimle paylaşın :)


Telefon kılıfından bahsediyordum ama konu filmlere doğru geçiş yaptı. Eveeet ... Şu an eskidiği için yeni bir kılıf yapmayı düşünüyorum , onu nasıl süslerim hangi karakteri yaparım bilmiyorum ama bu postta bahsettiğim minionları, küçük şapşalları sevmemek mümkün mü? Keşke sadece onların yer aldığı bir film olsa diyorum, Youtube 'da kısa bir film buldum, çok eğlenceli :)
Özellikle de yavaşlatılmış andaki BAA- NAAA- NAAA dedikleri anda gülmekten artık bitik hale geldim. 
Herkese mutlu haftalar dilerim.

4 yorum :

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)