21 Kasım 2014 Cuma

Kişiye Özel Telefon Kılıfları

Merhaba. 
Yazmaya uzun bir ara verince yeniden toparlaması hayli zor oluyor. Aslında çok da kızıyorum kendime. Çünkü fotoğraflar çekiyorum " bu blogum için " vs diyerek ancak sonrasında aradan zaman geçince bilirsiniz tazeliği kalmıyor, yazma hevesi de kaçıveriyor. O tılsım gidince kötü oluyor işte. Çok özlüyorum blogumu , yazmak gerçekten harika bir hobi. Fakat hayatın getirdiği sorumluluklar, işler, koşturmacalar "hadi otur bakalım bilgisayar başına da yaz bir şeyler " diyip zamanı , fırsatı önünüze tepside sunmuyor. İki fotoğraf koyup, bir kaç cümle veya hiç bir kelime yazmadan post yayınlamak da bana göre değil. İstiyorum ki bir şekilde yolu bu bloga düşmüş insanlar bir şeyler okusun, zamanını harcadığına değsin. Tabi ki her yazar bu düşüncede olmak zorunda değil ne de olsa bloglar özgür ortamlar yani her birey kendi blogunda dilediği konuyu dilediği şekilde ele alabilir.
Gelelim benim bu postta yer vereceğim konuya, başlıktan da anlaşılacağı üzere bu aralar yaptığım keçe çalışmaları kişiye özel telefon kılıfları yönünde.Daha önce buradaki yazımda yer verdiğim, kendim için hazırladığım minion lu cep telefonu kılıfım çok beğenilince çevremden istek de gelmeye başladı. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz Spongebob lı kılıf da kahveyi çok seven bir arkadaşım için doğaçlama olarak  hazırladığım bir parça, yani herhangi bir yerde benzeri yok. Bu işin işte bu yönünü seviyorum; kişiye özel, onu ifade eden, beğenisine hitap etmesi adına yalnızca o kişi için bir şeyler tasarlamak... 
Ve sonucunda; o memnuniyetin, mutluluğun meyvesini,  küçük bir tebessümü görebilmek ...


Tabi her istek benim kararıma da bırakılmayabiliyor. Mesela aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz kılıf modeli ise internette rastlamış olma olasılığınız yüksek bir çalışma. Ben bu konuda 2 seçenek sunmaktayım;  ya " kendinizi anlatın, neleri sevdiğinizi nasıl bir ürün hayal ettiğinizi " veya " gördüğünüz, beğendiğiniz bir modelin fotoğrafını gönderin " . İkinci şıkkı pek sevmiyorum tercih de etmemeye çalışıyorum. Fakat karşı tarafın isteği,  bu yönde ısrarlı olunca da hazırlıyorum. İşte bu köpüş suratlı , kapaklı telefon kılıfı da böyle bir isteğin sonucu. Blogumda gördüğünüz keçeye dair her çalışma el emeği . O nedenle ürünlerde birebir simetri her daim mümkün olmuyor. Herhangi bir makine ne kesim de ne de dikimde kullanmıyorum. 


Bu kadar emek verip uğraşınca da insan acıkır değil mi =) 
Bu fotoğraftaki leziz kek ise karamel soslu cevizli ıslak kek. Islak kek kısmına dikkatinizi çekerim =) Sade kuru kekleri pek sevmediğim için damağıma daha hitap eden bir kek nasıl yapsam derken çıkan sonuç. Tarife şu an yer vermiyorum, merak edenler olursa yeni bir yazı ile detaylı anlatabilirim. 
Mutlu hafta sonları dilerim.

1 yorum :

  1. çok beğendim Mekila'cığım.. ellerin dert görmesin. ikisi de birbirinden güzel olmuş.

    YanıtlaSil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)