2 Ocak 2015 Cuma

Kişiye Özel Telefon Kılıfı - Marilyn Monroe

     Kutlamaların yoğun yaşandığı bir süreç içerisinde olduğum için blog ile ilgilenemez oldum. Önce evlilik yıl dönümümüzü, ardından eşimin doğum gününü, sonrasında yeni yılı kutladık ve sırada benim doğum günüm var =) Yıl dönümü diyince fark ediyor insan, zaman çok çabuk geçiyor. Dün gibi gelen; düğün telaşı kuafördeki heyecanlı koşturmalar, fotoğraf çekimleri ve ilk dans anı üzerinden 1 yıl geçmiş olduğunu düşünmek bazen ürkütüyor. 18 yaşına dek geçmek bilmeyen zaman, "Bir an önce büyüsem" dedirten günler, bu yaştan sonra hızla akıp gider oluyormuş.. " Off şu sınavlar ne zaman bitecek, geçecek miyiz kalacak mıyız derslerden" derken mezun olup keplerin havaya atılması, "Ne zor işlermiş, yorucu hazırlıklarmış" diye dert yanarken üzerinden yıl geçen kına, düğün merasimleri. Aaah ah çok duygusalım şu sıralar. Dedim ya doğum günüm yaklaşıyor, kadın psikolojisi işte artık 20 li  yaşları geride bırakıyor olmak , tanrıııııııııııııım =) Aslında 30'lu yaşlar da güzel canıııııım ben sadece şu sıralar bir türlü güneşi göstermeyen kapalı havaların etkisindeyim, öyleyimdir yani, değil mi?


Zaman geçiyor evet tabi ben de keçe ile yaptığım çalışmalara da devam ediyorum. Bir yenisi daha eklendi bunlara. Aslında instagramdan takip edenler bilirler, biten çalışmaları telefondan fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak daha çabuk oluyor ancak blog yazısına dökmek biraz gecikebiliyor. Kişiye özel telefon kılıflarında bu kez konumuz Marilyn Monroe idi. Aaah ah kendisine hayran olmayan var mıdır acaba? Filmleri de ayrı bir güzeldir. Bendeki retro hayranlığı ile birleşince Marilyn sevgisi daha da artıyor. Bu nedenle normalden çok daha fazla sevgi ile yaptım bu çalışmamı. Fotoğrafta her ne kadar kırmızı gibi çıkmış olsa da bordo olan kılıfın zemin rengi ile sarı saçları ne de güzel uyum sağlamış değil mi =)


Yalnızca Marilyn Monroe 'nin figürü yer alınca; kılıfın görüntüsünde bir boşluk, bir eksiklik oluşuyordu. Bunu da eski çizgiromanlardaki gibi bir konuşma balonu ile kılıfa bir retro commics ten kesit alınmış havası vererek tamamlamaya çalıştım. Fakat yer kısıtlı olduğu ve keçe ile kesilebilinecek harf boyutu da çok küçük boyutları mümkün kılmadığı için 2 veya 3 kelimelik Marilyn 'e özgü bir şeyler bulmalıydım. Bu nedenle ona ait meşhur cümleleri araştırdım ve sonunda yukarıdaki fotoğrafta da okuyabileceğiniz üzere "Keep smiling because life is a beautiful thing and there is so much to smile about." cümlesinde karar kıldım. Tümünün sığma mümkünatı olmadığından cümlenin kilit kelimeleri olan "keep smiling" kısmını kullandım. 


Kılıfın ön kısmını ise sade kalmasının daha uygun olacağını düşünerek hazırladım. Bu tür çalışmalarda en sevdiğim şey, hayal dünyanızda oluşturduğunuz, planladığınız konunun somut olarak emeğiniz neticesinde karşınızda duruyor olması ve beğenilmesi. 
Şu sıralar çok farklı bir şeyler üzerinde kafa yoruyorum. Umarım ihtiyacım olan malzemeleri istediğim şekilde temin eder ve en kısa zamanda sonucu sizinle paylaşırım. 
Marilyn Monroe 'den o kadar bahsedip şarkısını paylaşmadan geçmek olmaz.


Hepinize musmutlu ve sağlıklı olacağınız nice güzel yıllar dilerim.
Sevgileeeeer =)

5 yorum :

 1. bayıldım bu kılıfa.muhteşem olmuş mekilam.monroeyi çok severim ve sende çok güzel yorumlamışsın.tam pop-art olmuş.bravo,
  bu arada mutlu yıllar diliyorum.
  ve son söz 30 dan sonra daha da güzelleşiyor emin ol.şu şarap benzetmesi var ya inan cuk oturuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim tatlım, beğenilmesi daha da mutlu ediyor beni. 30 yaş umarım dedikleri gibidir, biraz dile ürkütücü gelse de söylerken bakalım artık göreceğiz inşallah :)))

   Sil
 2. Ellerinize sağlık.Bana da beklerim http://mutfakhazinem.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten çok cici olmuş <3 bayıldım :D

  YanıtlaSil
 4. Aradığım bulamadığım telefon kılıfı çeşiti var ise başka örnekleriniz almak isterim.

  YanıtlaSil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)