26 Ocak 2016 Salı

Ne var ne yok ?

Uzun zamandır gerek instagramda, gerekse blogda herhangi bir paylaşımda bulunmadım. Bunun nedenini ve nedenin getirdiği tatlı telaş hazırlıklarını içeren bir yazı kaleme almıştım. O yazım içerisinde de belirtmeme "aman maşallah" diyin de nazar olmasın dememe rağmen, ne ilginçtir ki yazıyı yayınlamamın ardından daha 15 dakika geçmemişti evde tabaklarım patlarcasına kırıldı =) Kimileri bu duruma inanır nazar der, kimileri fesat kötü kalpli kişilerin negatif enerjileri der, kimsi de inanmaz "aman tesadüf olmuştur, kazadır ne var canım" der geçer. Ben birinci gruptan oluyorum =) Ne kendime ne de başkasına nazar olsun istemem sürekli  "maşallah" sözü dilimde dolanırım. Uzun lafın kısası böyle bir hal olunca o yazımı da silmek, detaylarına dair yaptığım instagram paylaşımlarını da iptal etmek durumunda kaldım.
İçinde bulunduğum süreç sağlık açısından biraz ağır biraz zorlayıcı geçmekte. Ancak anne olabilmek daha ilk zamandan itibaren fedakarlık etmek ile başlamıyor mu zaten?
İşte hem nazar / negatif enerjiden uzak olmak adına , hem de sağlık durumumun imkan tanımamasından mola vermiştim yazılarıma, paylaşımlarıma. Gönül istiyor ki insan ,kendini mutlu eden her küçük ayrıntıyı kalpten satırlara döküp paylaşsın ki daha da çoğalıp dönsün. Fakat ne yazık, insanların ruhu öyle kararmış ki " ne kadar güzel, ne mutlu ayy maşallah " demektense ya kusur, eksik ya da açık noktalar arayıp; yapıcı değil yıkıcı yönde eleştirir olmuş. Tabi bu yapılan, eleştiriden çok; karşıdaki insanın mutluluğundan pay alıp mutlu olmak yerine benzin döküp yakmak ve bundan zevk duymak oluyor.


Buralarda olamadığım , blogumu yalnız bıraktığımı sandığım , "unutuldu belki de yazılarım" dediğim zamanlarda , bıraktığınız yorumlar, facebook sayfamdaki beğenileriniz ve yaptığım el emeği ürünler ile pasta siparişi için ulaşmaya çalışmanız, aslında satırlarımın o kadar da tozlu kalmadığını gösterip beni çok mutlu etti. Yani kalbi güzel insanlar , hem beni hem de blogumu yalnız bırakmadı =) Teşekkür ederim.
Yeri gelmişken bu konuyu da açıklayayım; keçeden yaptığım el emeği ürünler ( bebek patiği , anahtarlık vs) veya şeker hamurlu pasta siparişlerine ne yazık ki olumsuz cevap ile geri dönüş yaptım. Bir süre daha bu ricalara olumlu cevap veremeyeceğim. Ve yine bir süre daha yeni bir şeyler kaleme alamayacağım.
Ancak ruhu güzel kalbi güzel okuyucularım, blog arkadaşlarım beni yine yalnız bırakmayacak buna inanıyorum. Lütfen o güzel kalbinizden güzel dualar ile bana destek olmayı da ihmal etmeyin. İnşallah yorucu olan bu tatlı telaş aşamaları hafifleyince detaylar ve bol fotoğraf ile yeniden yazılarımla ulaşırım sizlere.
Sevgiler...

4 yorum :

 1. 5.5 aylik bir yeni anne olarak Allah kolaylik versin diyorum. Zaten tatlılıkları olmasa annelik çok daha zor gelirdi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ederim Allah sana da kolaylık versin asıl zor aşama bir insanı yetiştirmek birey yapabilmek zaten.

   Sil
 2. Sen rahat ol , sağlıklı ve huzurlu ol yeter ki... Bu daha önemli çünkü...
  Madem buna inandın, öyle yol al o zaman...
  Arada sağlıklı güzel haberlerini vermyei unutma ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah canım çok istiyorum. Her güzelliği her detayı haberi paylaşmak istiyorum bakalım kısmet :)

   Sil

1yorum = 1tebesüm, yorumun için teşekkür ederim, beni çok mutlu ettin =)
Google hesabınız yok ise, yorum yapmak için Adı/URL kısmını seçip yorumunuzu bırakabilirsiniz =)